piątek, 30 sierpnia 2013

Powrót do drugiego wymiaru


Niestety nie otrzymałem żadnych nowych wiadomości, które potwierdziłyby lub zaprzeczyły informacji o wycofaniu filmu "Fineasz i Ferb" z produkcji. W oczekiwaniu na dobre lub złe wieści chciałbym przybliżyć wam nadchodzący odcinek półgodzinny, poświęcony powrotowi Fineasza i Ferba do drugiego wymiaru. Zgodnie z zapowiedziami twórców serialu ma on się bowiem pojawić już jesienią!

W nowym odcinku serialu Fineasz i Ferb ponownie odkrywają, że istnieje nieznany wcześniej ludziom drugi wymiar. Zobaczymy kolejny raz drugowymiarowe odpowiedniki naszych ulubionych bohaterów, jak również zawitają nowe. Poznamy bowiem żonę Doktora Dundersztyca z drugiego wymiaru - jeszcze bardziej urodziwą niż jej pierwszowymiarowy odpowiednik. Okaże się, również że Heinz i Charlene z drugiego wymiaru wcale się nie rozwiedli, lecz tylko udają ten stan rzeczy. Dlaczego to robią? Wyjaśnienie tej zagadki czeka nas w jednej z najbardziej szalonych serialowych piosenek - "Wszystkie zawiłe powody dla których udajemy rozwodników". W innym wymiarze Fineasza i Ferba czekają kłopoty, gdyż Dundersztyc z drugiego wymiaru znów opracowuje plan podbicia świata. Z pomocą Pepe Pana Dzioborga uda im się jednak pokonać szalonego doktora. Jak zwykle czeka nas mnóstwo zawiłości, ale z pewnością będzie to odcinek trzymający w napięciu.

A tymczasem we wrześniu czeka nas w Polsce cała masa premierowych odcinków. 5 września pojawią się odcinki "Węzeł" i "Tylko desery", 12  "La Fretka-Cabra" i "Wszystkiego najlepszego, Izabelo!", 19 "Miłość od pierwszego bajta" i "Jeden dobry obrót". 26 września pojawi się z kolei długo oczekiwana "Misja Marvel".

niedziela, 18 sierpnia 2013

Dobre i złe wieści


Drodzy fani "Fineasza i Ferba" niestety mam dla was niezbyt pomyślną wiadomość. 16 sierpnia nie był tylko datą premiery "Misji Marvel", lecz również datą ogłoszenia iż film "Fineasz i Ferb" z elementami live-action został wykreślony z listy filmów Disney Channel planowanych na najbliższe lata. Wiadomość jest niestety mocno wiarygodna, co w sumie dosyć mocno mnie zaskoczyło. Kilka dni temu twórca serialu Swampy Marsh napisał mi, że data premiery produkcji nie jest znana, lecz nie wspomniał słowem o jej odwołaniu. Jeszcze w kwietniu 2013 pisano scenariusz, a miesiąc później zawiadamiano mnie, że prace nad filmem idą pomyślnie. Postaram się wybadać sprawę i zawiadomić was najszybciej jak się da, czy wiadomość jest całkowicie pewna. Niemniej jednak cztery nadchodzące godzinne specjały powinny nam tę stratę jakoś wynagrodzić!

Tymczasem 13 i 14 sierpnia swoją premierę w Ameryce Łacińskiej miały dwa nowe odcinki "Fineasza i Ferba" - "Dziękuję, ale nie" oraz "Trojańska historia". Fabułę pierwszego już wcześniej przybliżałem. Dodam tylko informację, że pojawi się w nim wątek Monty'ego i Vanessy, co jest z pewnością miłą wiadomością dla fanów tej pary. W odcinku "Trojańska historia" Fineasz i Ferb odtwarzają scenę bitwy o Troję, a Fretka robi wszystko aby nie przeczytać książki opartej na faktach. W tym czasie Dundersztyc tworzy Komputer-Inator, aby zamówić na aukcji internetowej wszystkie rzeczy zebrane przez ostatnie 40 lat. Latynosi mają wielkie szczęście, gdyż premiera tych odcinków w USA będzie miała miejsce dopiero 13 i 20 września.

Tymczasem polecam wszystkim obejrzenie na Youtubie odcinka "Misja Marvel", gdyż zebrał on bardzo dobre recenzje i spodobał się amerykańskim widzom. Miłych wakacji!

niedziela, 4 sierpnia 2013

Armia Zombiesztyców


Co armia Dundersztyców-zombie robi w parku dla dzieci w Danville? Na odpowiedź na to nurtujące nas wszystkich pytanie będziemy musieli jeszcze długo poczekać, gdyż ten odcinek jest dopiero we wczesnej fazie produkcji. Tymczasem powoli odsłonił swoje tajemnice nowy sierpniowy odcinek "Fineasza i Ferba" noszący tytuł "Jeden dobry obrót", którego fabuła właśnie trafiła do internetu!

Oto, co czeka nas w wyżej wymienionym odcinku:
Motywowane filmem o silnych superbohaterkach, Stefa i Fretka postanawiają połączyć swoje siły przeciwko rywalizującym ze sobą grupom i konkurować w Fineaszo-Ferbowym Ostatecznym Torze Przeszkód. Tymczasem po drugiej stronie miasta Doktor Dundersztyc chce upokorzyć swojego brata Rogera, używając Obróć-się-o-90-Stopni-Inatora, aby niechcący obraził burmistrza Stumblegimp i musiał zatańczyć kompromitujący taniec skruchy.

Szykuję się zatem kolejny niesamowity epizod serialu, który będzie miał swoją premierę już 9 sierpnia w USA. Tymczasem Amerykanie są świeżo po premierze odcinka "Miłość od pierwszego bajta", w którym Norm wreszcie odnalazł miłość swojego życia - uroczą Chloe! Czy ich związek przetrwa? Dowiemy się, obserwując nadchodzące odcinki. 

W Polsce tymczasem 5 sierpnia na Disney XD czeka nas premiera nowego odcinka serialu - "Zmiana planu". Jesienią zaś zawita "Misja Marvel", którego premiera w USA nastąpi już za tydzień na odbywającym się co 2 lata D23 Expo. Zwiastuny odcinka w języku angielskim możecie odnaleźć w internecie. Na razie tylko tyle, ale wkrótce podzielę się z wami kolejnymi nowinkami ze świata "Fineasza i Ferba"!

PS. Byłbym zapomniał - na Comic-Con 2013 twórcy "Fineasza i Ferba" ogłosili, że w 4 sezonie serialu czekają nas oprócz "Misji Marvel" jeszcze cztery odcinki specjalne! Jak donoszą nieoficjalne źródła, oprócz "Gwiezdnych wojen" będą to między innymi "Ocalić lato" oraz godzinny odcinek koncertowy zespołu Fineasz i Kawał Ferba. Musicie przyznać, że będzie się działo!

niedziela, 21 lipca 2013

Fineasz i Ferb: Gwiezdne wojny


Dawno temu, w odległej galaktyce Fineasz i Ferb żyli sobie szczęśliwie na planecie Tatooine, tylko jedną farmę dalej od Luke'a Skywalkera. Nagle znajdują się w samym sercu globalnej rebelii, gdy plany wysadzenia Gwiazdy Śmierci wpadają im w ręce. Gdy przeznaczenie nieoczekiwanie wciąga braci w walkę o wolność, muszą oni znaleźć pilota, który zabierze ich do Rebeliantów, którym mogą przekazać plany. Sprawę komplikuje fakt, że siostra chłopców Fretka dowodzi "przyłapialskim rebeliantom", którzy ścigają Fineasza i Ferba po całej galaktyce, by zdobyć projekt Gwiazdy Śmierci. Tymczasem w Gwieździe Doktor Darth Ensztyc, padawan Darth stworzył napędzany mocą Sith-Inator, który chce użyć przeciw Sojuszowi Rebeliantów. Agent P, pracujący pod przykrywką dla Rebelii zostaje wysłany, by go powstrzymać, ale zostaje uwięziony w karbonicie. Nagle sprawy przybierają zaskakujący obrót, gdyż Ferb zostaje przypadkowo trafiony Sith-Inatorem i staje się złym Sithem!

Brzmi to niczym scenariusz dobrego fan-fiction, ale jest to fabuła planowanego na lato 2014 specjalnego godzinnego odcinka "Fineasz i Ferb: Gwiezdne wojny", będącego crossoverem z sagą "Gwiezdnych wojen", do których Disney wykupił niedawno prawa. Do Polski prawdopodobnie zawita on przyszłej jesieni.

A tymczasem sierpień przyniesie w USA kilka nowych interesujących epizodów. 2 sierpnia pojawi się "Miłość od pierwszego bajta", a w nim Rodney stworzy kobiecego robota Chloe, który ma przebić będącego dziełem Dundersztyca Norma. Nieoczekiwanie jednak dwa roboty zakochują się w sobie. Czy związek Norma i Chloe zbliży Heinza fo jego odwiecznego wroga? Tydzień później czeka nas premiera odcinka "Jeden dobry obrót", którego fabuła pozostaje na razie tajemnicą. Sierpniowe nowości zwieńczy "Fineasz i Ferb: Misja Marvel" zaplanowana na 16 sierpnia. W bliżej nieokreślonej przyszłości czeka nas również odcinek o urodzinach Jeremiasza. Co Fretka podaruje swojemu chłopakowi? Dowiemy się zapewne jeszcze w tym roku, gdyż dialogi do tego odcinka są już nagrywane. Pozdrawiam i życzę miłych wakacji :)

sobota, 6 lipca 2013

Gra "Fineasz i Ferb"?

Jeden z fanów "Fineasza i Ferba" wpadł na wspaniały pomysł, który jako fan serialu popieram całym sercem. Otóż napisał on petycję do firmy Telltale Games, aby rozważyła stworzenie gry komputerowej opartej na fabule serialu. Nie będę pisał tutaj dokładnych szczegółów akcji, przekazuję tylko link do petycji, którą proszę wszystkich prawdziwych fanów serialu o kreatywnych braciach o podpisanie. W końcu chyba każdy z nas chciałby w wolnym czasie zostać nowym Fineaszem i Ferbem - jeśli nie na powietrzu, to chociaż w domowym zaciszu. Oto link:
http://www.change.org/petitions/telltale-games-do-the-possibly-best-phineas-and-ferb-game-please (w wersji angielskiej)
http://pl.fineasziferb.wikia.com/wiki/Blog_u%C5%BCytkownika:JacksonFlynnFletcher58/Petycja_do_Telltale_Games_o_stworzenie_gry_opartej_o_serial_%22Fineasz_i_Ferb%22 (polskie tłumaczenie)



A w serialu szykują się poważne zmiany, gdyż sekret Pepe odkrywa... Stefa. Czy dziewczyna utrzyma w tajemnicy tożsamość zwierzaka swojej przyjaciółki? Dowiemy się już 12 lipca, gdy w USA pojawi się odcinek "Wszystkiego najlepszego, Izabelo"! Pozdrawiam i życzę miłych wakacji!

poniedziałek, 1 lipca 2013

Polskie tytuły odcinków


Otrzymałem właśnie od Disney Channel Polska oficjalne tytuły odcinków 4 sezonu "Fineasza i Ferba". Okazuje się, że wiele z nich nie było zgodnych z moimi przewidywaniami, więc przepraszam za wprowadzenie was niekiedy w błąd.

Oto lista odcinków:
101 "Mucha / Moja bryka"
102 "Tylko dla twoich lodów / Szczęśliwego Nowego Roku!"
103 "Huncwot pilnuje / Ogródkowy miszmasz"
104 "Kinderlumper / Tylko desery"
105 "Dzień Pszczół / Pszczela Opowieść"
106 "Zmiana planu"
107 "Węzeł / Zamiana umysłów"
108 "Pierwotny Pepe"
109 "La Fretka-Cabra / Wszystkiego najlepszego, Izabelo"
110 "Wielkie kule wody / Gdzie jest Pimpuś?"
111/112 "Fineasz i Ferb: Misja Marvel"

Mam nadzieję, że miło spędzacie swoje wakacje. Jeśli chcecie podzielić się swoimi wrażeniami to zachęcam do pisania w komentarzach ;)

czwartek, 27 czerwca 2013

Ferb w Krainie Czarów?


Czyżby Ferb trafił do Krainy Czarów? A może to kolejny szalony wynalazek kreatywnych braci? Nowe odcinki "Fineasza i Ferba" nadchodzą, a zagadka ze zdjęcia zostanie wkrótce rozwiązana!

28 czerwca zostanie wyemitowane "Fineasza i Ferba muzyczno-klipowe odliczanie prowadzone przez Kelly Osbourne", w którym dowiemy się, która z piosenek - "Lato to wrażeń moc" czy "Pepe, ja chcę być tu z tobą" wygra muzyczno-klipowe odliczanie. Tydzień później czeka nas emisja odcinków "Zasłużona kara" i "Węzłowy problem", które były już emitowane poza USA i których fabuła była omawiane w poprzednich postach. 12 lipca pojawi się z kolei epizod "La Fretkabra / Wszystkiego najlepszego, Izabelo!", którego fabuła przedstawia się następująco:

La Fretkabra: Fineasz i Ferb postanawiają udowodnić całemu światu, że nieuchwytna Chupacabra istnieje, lecz Fretka nie może znieść czekania i chce jak najszybciej pokazać ją mamie. Tymczasem Dundersztyc postanawia użyc swój Zmień-Miejsce-Inator, aby usunąć włosy jednej osobie i oddać je innej, aby zwiększyć sprzedaż swojego toniku na porost włosów.

Wszystkiego najlepszego, Izabelo!: Fineasz i jego drużyna postanawiają uczcić urodziny Izabeli w uroczysty sposób, lecz jedyne czego ona pragnie to spędzić czas w ciszy z Fineaszem. Tymczasem Dundersztyc instaluje swój Zrobakuj-Mnie-Inator w swoim busie, którym zamienia wszystko co go irytuje w robactwo. 

27 lipca czeka nas kolejna premiera miesiąca, gdyż w USA pojawi się odcinek "Dziękuję, ale nie / Troy Story". Fabuła pierwszego segmentu była już przybliżana, a w drugim najprawdopodobniej pojawi się nowa postać o imieniu Troy, o której na razie nie wiemy jednak zbyt wiele. Z kolei 9 sierpnia w trakcie imprezy D23 Expo w USA będzie miała miejsce premiera długooczekiwanego odcinka "Fineasz i Ferb: Misja Marvel".

W Polsce również pojawią się nowe odcinki. 5 lipca na Disney XD w ramach Dnia Dziobaka pojawi się odcinek "Naczelny Pepe", zaś od 14 lipca stacja będzie regularnie emitowała kolejne premierowe epizody. Tak więc wakacje zapowiadają się fineastycznie!