wtorek, 16 kwietnia 2013

Nowy sezon już w Polsce!

Przed wami pierwsza zapowiedź nowego sezonu "Fineasza i Ferba" na Disney XD - premiera już 18 kwietnia!


Jakie są wasze pierwsze opinie na temat nowego sezonu serialu? Czy uważacie, że należy mu się 5 sezon?

poniedziałek, 1 kwietnia 2013

Fineasz i Ferb: Ostateczna wpadka



Wczoraj twórcy serialu "Fineasz i Ferb" ujawnili w wywiadzie tytuł i fabułę wielkiego finałowego odcinka 4 sezonu serialu - jest to godzinny odcinek "Fineasz i Ferb: Ostateczna wpadka"! Niestety, wielki event zaplanowany na przyszłe lato zakończy kultową produkcję, która od siedmiu lat gości na naszych ekranach. Oto fabuła niesamowitego odcinka:

Jest ostatni dzień wakacji, więc Fineasz i Ferb postanawiają zrobić największą imprezę w historii Danville i przerabiają swój dom na wielką dyskotekową halę z nowoczesnymi gadżetami. Na wielkiej potańcówce pojawiają się znajomi chłopców, między innymi Django Brown z siostrą Jenny, Irving z bratem Albertem oraz rywalka Fretki - Mindy, która usiłuje poderwać Jeremiasza. Pojawiają się również Miłosie ze swoją nową piosenką oraz ulubiona kapela Fretki - The Bettys. Z kolei doktor Dundersztyc postanawia połączyć siły z profesor Poofenplotz i wspólnie podbić Okręg Trzech Stanów przy pomocy armii robotów. Pepe musi połączyć swe siły z agentem Pinky, aby ich pokonać. Czy Fretka ostatecznie przyłapie swoich braci, a Dundersztyc przejmie kontrolę nad Okręgiem Trzech Stanów? 

Na emisję odcinka będziemy musieli jeszcze trochę poczekać, jednak trzeba przyznać że zapowiada się niesamowity godzinny finał!

OCZYWIŚCIE TO BYŁ ŻART NA PRIMA APRILIS :D

niedziela, 31 marca 2013

Kwietniowe nowości



Oprócz odcinka "Podział umysłu", którego premiera odbędzie się 5 kwietnia w USA, u naszych amerykańskich sąsiadów pojawią się jeszcze trzy inne odcinki "Fineasza i Ferba":

19 kwietnia - "Ogrodowy galimatias":
Fineasz i Ferb tworzą nowy wynalazek, używając części ze swoich poprzednich projektów. Gdy Fretka próbuje ich przyłapać, mama jest zbyt zmęczona pieczeniem placków cały dzień i nie potrafi odkryć, co córka chce jej pokazać.

26 kwietnia - "Pszczeli dzień":
Chłopcy tworzą wielki nadmuchiwany brodzik dla mamy. W tym czasie Fretka postanawia zostać emo, zaś Dundersztyc chce przejąć władzę nad pszczołami.

26 kwietnia - "Pszczeli dzień: Inna historia":
Izabela i dziewczyny z zastępu Ogników próbują zdobyć odznakę hodowczyń pszczół, zamieniając się w te owady. W tym czasie profesor Poofenplotz chce zostać Królową Świata, kradnąc i konsumując wielkie ilości królewskiej galaretki.

Z kolei w Polsce już 18 kwietnia o godz. 15:10 na Disney XD premiera 4 sezonu serialu! Obserwujcie uważnie naszego bloga, bo już niedługo nowe informacje. Wesołych świąt!

sobota, 23 lutego 2013

Zmiany w Agencji



W O.B.F.S. - zwierzęcej Agencji, do której należy Pepe Pan Dziobak szykują się poważne zmiany. Majora Monograma zastępuje bowiem Dyrektor Dyftong. Jakie reformy wprowadzi nowy szef Agencji? Czy Pepe i Carl również stracą swoje stanowiska? Dowiemy się tego już za kilka miesięcy.

Z kolei 5 kwietnia w USA pojawi się odcinek "Podział umysłu", w którym Fineasz i Ferb wraz z przyjaciółmi zamieniają się ciałami z kosmicznymi turystami, aby dostać darmowe międzygalaktyczne wakacje. W Polsce niestety nadal w żółwim tempie ciągnie się sezon trzeci, jednak już wiosną prawdopodobnie zawita do na sezon czwarty! Jak tylko poznam datę jego premiery to podzielę się z wami tą informacją.

niedziela, 17 lutego 2013

Urodziny Izabeli


Już za kilka miesięcy w USA pojawi się nowy odcinek serialu "Fineasz i Ferb" zatytułowany "Urodziny Izabeli". Dotarliśmy do zamieszczonego powyżej zdjęcia (niestety słabej jakości), na którym widać Buforda przebranego za Izabelę. Dosyć oryginalny prezent dla koleżanki, nieprawdaż? Z kolei Fineasz i Ferb przygotowują dla swojej przyjaciółki niesamowity wynalazek, nie mając świadomości że jedynym marzeniem Izabeli jest to, aby Fineasz odwzajemnił jej uczucie. Czy jej marzenie kiedykolwiek się spełni? Jakie niespodzianki przygotowali dla Izabeli jej kumple? Dowiecie się najprawdopodobniej późno wiosną, gdyż wtedy najprawdopodobniej odcinek zawita do USA.

Ciekawostką jest fakt, że większość bohaterów serialu urodziła się latem. Izabela jest już ósmą postacią, która świętowała swoje urodziny w czasie wakacji po Fretce, Dundersztycu, Lindzie, Vanessie, babci Jeremiasza, Fineaszu i Stefie.

PS. Znalazłem zdjęcie lepszej jakości - oto Buford przebrany w strój Izabeli.


wtorek, 5 lutego 2013

Poznajcie agentkę Lylę

Wielu z was z pewnością zastanawia się kim jest tajemnicza partnerka Pepe Pana Dziobaka o imieniu Lyla. Przesyłam wam zatem dwa zwiastuny nowego odcinka "Na boczny tor!", którego premiera w USA jest planowana 1 marca, zaś polskiej premiery możemy się spodziewać najprawdopodobniej latem. Niestety filmiki są w języku angielskim, ale pewnie domyślicie się z kontekstu o co chodzi.



niedziela, 3 lutego 2013

Dzień Dziobaka

1 i 2 marca na Disney Channel USA będzie obchodzony Dzień Dziobaka. Z tej okazji stacja przygotowała dla swoich widzów premierę 2 niesamowitych odcinków serialu "Fineasz i Ferb" poświęconych Pepe Panu Dziobakowi: "Na boczny tor!" i "Naczelny Pepe".


1 marca - "Na boczny tor!":
Agent P łączy siły ze swoją byłą partnerką ludzką agentką Lylą, aby zatrzymać porwany pociąg, jadący przez amerykańsko-kanadyjską granicę. W poprzedniej misji współpraca nie układała się najlepiej, więc Pepe musi zdecydować, czy może zaufać specyficznej logice Lyli i wraz z nią pokonać Dundersztyca i ocalić pasażerów pociągu, wśród których jest skarb narodowy Kanady - łoś Albert.



2 marca - "Naczelny Pepe":
Pepe musi uciekać przed australijskim łowcą dziobaków Liamem, który ma zamiar go zniszczyć, aby ocalić doktora Dundersztyca i zachować świętość Botanicznych Ogrodów Danville. Tymczasem Fineasz i Ferb tworzą nieskończony generator prawdopodobieństwa, który pozwala Baljeetowi dokonywać nieskończoną ilość wyborów, bez ponoszenia ich konsekwencji.

Pepe Pan Dziobak jest ulubioną postacią większości fanów "Fineasza i Ferba" (o czym świadczy też wynik naszej ankiety), więc z pewnością odcinki będą miały sporą oglądalność w USA. Z kolei w Polsce w marcu również zobaczymy nowe odcinki serialu. Nieoficjalne informacje mówią, że zobaczymy wówczas finał 3 sezonu i premierę kolejnego.

Przepraszam za mój błąd w poprzednim poście. "Fineasz i Ferb: Misja Marvel" pojawi się jednak latem 2013, zaś na przyszły rok jest planowany kolejny godzinny odcinek specjalny.